Připravte pejskovi perfektní vánoční den

Připravte pejskovi perfektní vánoční den

Snídaně

Snídaně

Ve vzduchu je cítit sváteční atmosféra, domovem zní vánoční koledy a váš pejsek stále polehává v pelíšku. Namísto budíčku volte mnohem šetrnější probuzení v podobě pozvánky na společnou snídani. Gurmáni ocení misku plnou lahodných granulí nebo masa z konzervy a tečku v podobě čtyřiadvacátého políčka z psího adventního kalendáře. Mňam!

Hraní

Hraní

Že si pejsek nepotrpí na sledování vánočních pohádek? Nezbývá nic jiného, než vypnout Princeznu se zlatou hvězdou a vymyslet aktivitu, která vám oběma zkrátí čekání na Ježíška. Navrhujeme přetahovat se o plyšáka a potrénovat aport. Na závěr pak pejskovi schovat dobroty do čmuchacího koberečku a odměnit ho žvýkací dobrotou. Kam se na to hrabou vánoční pohádky.

Šlofík

Šlofík

Na Štědrý večer je potřeba načerpat energii. Pokud se vašemu psímu kamarádovi klíží oči, dopřejte mu ničím nerušený spánek v měkkém pelíšku. Nezapomeňte mu pelíšek vybavit oblíbeným plyšákem, díky kterému se bude cítit v bezpečí. A mimochodem, věděli jste, že na Štědrý den je povoleno, aby pejsci odpočívali na gauči? Vše najdete v psím zákoně, na straně 2412, v kapitole s názvem Vánoce s nejlepším páníčkem.

Procházka

Procházka

Připravte se na hon zlatého prasátka! Vyrazte společně na sváteční procházku, během které vám vyhládne, a možná doopravdy uvidíte v dáli cosi zlatavého. Pravděpodobně půjde o zlatého retrívra ze sousedství, ale pejska můžete nechat ve sladké nevědomosti. Nezapomeňte na sáčky, a pokud vás čeká delší procházka, vhod přijde také lahev s vodou.

Večeře

Večeře

Slavnostní večeři servírujte nejen na váš stůl, ale také do psí misky. Namísto smaženého kapra můžete pejskovi nabídnout konzervu třeba s kachnou a husou. Jako dezert podávejte delikatesu v podobě dentálních pamlsků, ať se mu chrup na vánočních fotkách pěkně blýská. A pokud si váš čtyřnohý kamarád nepotrpí na tradiční vánoční chody, rozmazlete jeho chuťové pohárky hmyzí konzervou nebo kostičkami s mořskou řasou.

Pod stromečkem

Pod stromečkem

Cinkání zvonečku znamená jediné – přiletěl Ježíšek. A protože letos byli všichni hodní (rozkousané papuče a ožužlané nohy od křesla se nepočítají), nadělil dárky všem členům rodiny. Ať už pejsek našel pod stromečkem nové hračky, chutné pamlsky, nebo třeba „měkkouše“ v podobě oblečku, vsadíme se, že je nadmíru spokojený. I on totiž ví, že Vánoce jsou především o čase stráveném v obklopení své milované smečky.

Získejte přehled o novinkách

Psí blog

Další články

Rychlý nákup

×